Статті клініки Dr Estet Vel

Способи видалення папілом

Шкіра — найбільший багатофункціональний орган людини. Завдяки їй ми відчуваємо дотик, подих вітру, температурні перепади, відчуваємо біль, а ще вона захищає наш організм від зовнішніх впливів та пошкоджень.

Але на превеликий жаль, шкіра, як і інші органи, схильна до різних захворювань і появи новоутворень. Найшкідливішими з них вважаються папіломи, бородавки та невуси. Але чи це так насправді? Розберемося у цій статті.

Що являє собою папілома?


Папіломи — це невеликі нарости на шкірі, поява яких викликана вірусом папіломи людини (далі ВПЛ).

Найчастіше папіломи мають доброякісний характер, але є серед них потенційно небезпечні для життя людини. Саме тому всі родимки, бородавки та папіломи необхідно вчасно обстежити, і у разі виявлення високого рівня небезпеки робити лазерне видалення папілом або використати інші методи видалення.

Чому на тілі з'являються новоутворення: причини їх розвитку


Папіломи та бородавки не виникають просто так. Як ми говорили вище, поява таких утворень обумовлена ​​зараженням ВПЛ. Відомо, що на сьогодні у світі цей вірус переріс у масштаб пандемії — ним заражено близько 80% людей на планеті.

Але багато хто навіть не підозрює про наявність вірусу в організмі. Оскільки він може перебувати у «сплячому режимі» досить довго. Від кількох місяців до кількох років. Все залежить від імунної системи людини. Поки вона здорова — вірус пригнічений, але щойно слабшає — вірус починає активізуватися.

Як передається папіломавірус?

 • Зараження дитини від матері під час пологів
 • Переливання крові
 • Перенесення ВПЛ з однієї ділянки шкіри на іншу
 • Загальне використання предметів гігієни
 • Хірургічні процедури у нестерильній обстановці
 • Статевим шляхом

Пам'ятайте, що заразитися ВПЛ набагато легше з ослабленим імунітетом, наявністю сечостатевих інфекцій в організмі, під час вагітності, вживаючи спиртні напої та вступаючи у нерозбірливі статеві зв'язки.

Види новоутворень


Всі новоутворення на шкірі діляться на три види:

 1. Доброякісні (невуси, папіломи, бородавки, гемангіоми, нейрофіброми, атероми, ліпоми та фіброми) — такі новоутворення не порушують роботу інших систем та органів і найчастіше не становлять для життя людини небезпеки. Але перебуваючи у певних місцях та під травматичними зовнішніми впливами, можуть перерости у злоякісні.
 2. Передракові (дерматоз Боуена, стареча кератома, шкірний ріг, пігментна ксеродерма) — новоутворення, які вже видозмінилися і перебувають на шляху до переродження у злоякісні пухлини.
 3. Злоякісні (меланома, саркома, базаліома, ліпосаркома) — новоутворення, які швидко та агресивно розростаються, зачіпаючи сусідні тканини та органи. Досить часто у таких новоутворень несприятливий прогноз, оскільки вони нерідко утворюють метастази.

Методи видалення папілом


Існує кілька методів видалення новоутворень. Залежно від їх стану та протипоказань, які можуть бути у пацієнта, лікар підбирає один із наведених нижче варіантів.

 1. Лазерне видалення — один із прогресивних способів видалення папілом та інших новоутворень. Переваги методу полягають у тому, що лікар має можливість контролювати глибину проникнення лазерного променя. До того ж лазерне видалення бородавок та папілом не призводить до рубцювання шкіри, повністю безпечне для пацієнта і не викликає больових відчуттів.
 2. Радіохірургічний метод. Для видалення родимок, папілом і бородавок використовуються радіохвилі, які так само, як і при лазерному видаленні новоутворень, не залишають сліди на шкірі і не викликають болючі відчуття.
 3. Видалення бородавок, папілом та родимок рідким азотом. Цей спосіб є найдоступнішим серед інших методів видалення новоутворень. Такий метод є безболісним, тому попередня анестезія так само не потрібна. В основі методу лежить руйнація тканини новоутворення за допомогою азоту. Після процедури новоутворення має засохнути та відпасти. Недолік методу — на жаль, це відбувається не завжди.
 4. Припікання новоутворень чи коагуляція за допомогою високих температур. Даний спосіб вимагає попереднього знеболювання та правильного догляду за місцем, де розташовувалося новоутворення. Неправильний догляд може призвести до утворення рубця.
 5. Електрокоагуляція. Суть методу у тому, що на новоутворення впливає змінний струм. Даний метод використовують лише у випадку, якщо після процедури необхідно досліджувати тканину, оскільки після нього пацієнт довго відновлюється.

Найчастіше лікарі пропонують зупинитися на лазерному видаленні новоутворень. Але трапляються випадки, коли надалі потрібно досліджувати шкіру, де розташовувалася родимка чи папілома. Тому перш ніж самостійно робити вибір та йти на видалення, необхідно записатися до лікаря з видалення новоутворень на консультацію.

Як відбувається процедура?


Насамперед пацієнта оглядає лікар-дерматолог. Під час огляду лікар проводить дерматоскопію, перевіряє новоутворення на доброякісність та виключає варіанти протипоказань до процедури.

Приступаючи до процедури видалення, лікар обов'язково обробляє шкіру антисептиком і за необхідності знеболює шкіру за допомогою місцевого антисептика. Така маніпуляція проводиться не завжди, оскільки процедура видалення новоутворення лазером практично безболісна.

Під час процедури лікар протягом 1-3 хвилин світить лазером на наріст, а потім — на зону, що обробляється, накладає невелику пов'язку або медичний пластир.

Чому потрібно видаляти новоутворення?


Будь-яке новоутворення є потенційно небезпечним для життя людини. Навіть доброякісні згодом можуть перерости у злоякісні. Особливо якщо людина довго любить перебувати на сонці або якщо її родимки розташовуються у місцях, де постійно отримують невеликі травми.

Тому в обов'язковому порядку кожна людина має щорічно перевіряти усі свої родимки. Робити це найкраще в осінній період, після літньої спеки та небезпечних ультрафіолетових сонячних променів.

Де у Києві можна зробити діагностику новоутворень?


У косметологічній клініці Dr. Estet Vel працюють спеціалісти вищого рівня з досвідом роботи понад 15 років. Ви завжди можете записатися до нас на обстеження новоутворень і за необхідності видалити їх.

Усі ціни — від консультації лікаря до видалення — розписані у прейскуранті на нашому сайті, у розділі «Дерматологія».

Обстежуйтеся вчасно та будьте завжди здорові! Пам'ятайте, що своєчасна діагностика була і залишається запорукою вашого здоров'я.