Статті клініки Dr Estet Vel

Чи небезпечна лазерна епіляція: розвінчуємо міфи про лазерну епіляцію

З розвитком та популяризацією лазерної епіляції у дівчат почали виникати питання безпеки цієї процедури. І не дивно. Адже такий спосіб видалення волосся не такий зрозумілий і простий, як у того ж шугарінгу або ваксингу. Тому у цій статті ми постараємося з вами розібратися чи небезпечна лазерна епіляція, а також розглянемо її суть та тонкощі.

Суть лазерної епіляції: як діє лазер і який лазер використовують у клініці

Dr. Estet Vel


Лазерна епіляція — це процедура видалення волосся разом із фолікулом за допомогою лазерних імпульсів.

Механізм впливу насправді простіший, ніж може здатися на перший погляд. Зараз докладно пояснимо.

Ви, напевно, чули, що волосся складається з трьох основних частин: фолікула, кореня та стрижня. Більшість методів видалення волосся дозволяють прибрати лише стрижень та корінь волосся. Це поверхневі способи, що дозволяють лише ненадовго позбутися небажаного волосся, яке через час відросте знову. Процес зростання буде відбуватися доти, доки фолікул волосся залишається цілим.

Принцип лазерної епіляції спрямований на руйнування цього волосяного фолікула. Особливість впливу апарату така: меланін, що міститься у волоссі, поглинає високочастотний імпульс світла з певною довжиною хвилі, внаслідок чого волосся нагрівається та знищується сама цибулина.


Який лазер ми використовуємо?


У клініці косметології Dr.Estet Vel для комфорту та безпеки наших клієнтів ми використовуємо лише найсучасніше обладнання останнього покоління. Таким є інноваційний двохвильовий діодний лазер MeDioStar NeXT PRO.

Чому ми зупинили свій вибір на ньому?

Досить навести кілька переваг про цей лазер, щоб більше про нього не виникало запитань.

  • Мультифункціональний. Апарат нового покоління застосовується для будь-якого фототипу шкіри, навіть для засмаглої та видаляє волосся будь-якого кольору – вбудовується режим під фототип та структуру волосся.
  • Максимальна ефективність. Завдяки наявності кварцового волокна, при обробці лазер не пропускає складні ділянки та шкірні складки у будь-якій області.
  • Довжина імпульсу апарату становить 810-950 нм. Це дозволяє руйнувати найглибші фолікули волосся.
  • Інноваційна система охолодження. Високопотужна система охолодження захищає від опіків, виключаючи перегрів шкіри.
  • Режим Professional. Можливість змінювати частоти та потужності імпульсів, враховуючи чутливість пацієнта та його індивідуальні особливості.
  • Режим Smooth Pulse або гладкий імпульс. Апарат виробляє 12 імпульсів за секунду, що дозволяє провести процедуру за короткий проміжок часу.
  • Інноваційні технології апарату дозволяють проводити лазерну епіляцію цілий рік.
  • Лазер має режим «безболісний імпульс».
  • Можна використовувати не тільки для видалення волосся, але і для: ліфтингу та омолодження, лікування дерматитів, відбілювання шкіри, позбавлення від акне, пігментних плям, видалення судинних зірочок (сіточок).

Чи небезпечна лазерна епіляція для здоров'я?


На сьогодні немає підстав вважати лазерну епіляцію небезпечною. Мало того, механізм її дії є основою багатьох методів апаратної косметології, які з'явилися трохи згодом. Це говорить лише про одне — процедура не завдасть шкоди здоров'ю. Навіть на запитання, що часто задається: «чи безпечна лазерна епіляція для зони бікіні?» ми сміливо можемо відповісти: «так».

Але, певна річ, є одне «але». Епіляція є складним технологічним процесом. До неї потрібно грамотно готуватись, не порушувати правила, а також не приховувати від фахівця наявність одного із протипоказань. Тоді шкода лазерної епіляції залишиться лише необґрунтованими словами.

Які ж протипоказання у процедури?


Існує низка ситуацій, коли лазерну епіляцію робити не можна. Вони можуть бути абсолютні чи тимчасові. І якщо при перших лазер залишається під забороною, то після усунення останніх можна сміливо робити лазерну епіляцію.
Абсолютні протипоказання:

  • цукровий діабет у стадії декомпенсації
  • доброякісні або злоякісні утворення
  • стрептококова піодермія
  • захворювання імунної системи
  • захворювання шкіри

Тимчасові протипоказання:

  • вагітність та лактація
  • свіжа засмага
  • різні ушкодження шкіри: рани, ранки, подряпини, післяопераційні незагоєні рубці
  • алергічні захворювання на стадії загострення
  • ГРВІ
  • варикозне розширення вен

Лазерна епіляція при вагітності: чому краще відмовитися від процедури під час виношування дитини


Вагітність та лактація вважаються тимчасовими протипоказаннями до процедури. Немає підстав та доказів, що лазер якимось чином впливає на плід. Але. Будь-який вплив у період виношування дитини краще відкласти. Особливе якщо немає крайньої потреби. Це стосується не лише епіляції, а й різних ін'єкцій, а також різноманітних хірургічних та апаратних процедур, включаючи чистку обличчя.

До того ж варто пам'ятати, що під час вагітності повністю змінюється гормональний фон — одні показники зростають, інші знижуються. І цей процес відбувається у кожному триместрі не припиняючись. Такі стрибки можуть не принести від процедури бажаного результату — ефект буде або мінімальним, або його взагалі не буде.

Тому ми не рекомендуємо під час вагітності вдаватися до лазерної епіляції. Краще народити й вже тоді записуватися на сеанс.



Міфи про лазерну епіляцію


Зробити лазерну епіляцію — це як мінімум спростити собі життя, як максимум забути про щоденне гоління та роздратування. Але такий ажіотаж навколо процедури породжує багато міфів. Від нестачі інформації одні стверджують, що лазерна епіляція не позбавляє волосся, інші говорять про те, що лазер шкідливий для здоров'я і наші органи отримують потужне випромінювання. Давайте остаточно розберемося в цьому питанні та поставимо в ньому крапку.

  • Якщо дівчина не народжувала, їй протипоказана лазерна епіляція в зоні бікіні — міф. Лазерне випромінювання не проникає до органів. Тому її можуть робити абсолютно всі охочі.
  • Якщо у людини світле волосся від природи, то лазер не візьме їх — неправда. Вже давно ніхто не використовує старі апарати, які не могли впоратися зі світлим волоссям. Сучасні лазери усувають і чорне, і руде, і світле волосся.
  • Лазер завдає шкоди здоров'ю — ще один міф. Повторимося, лазери впливають виключно на шкірний покрив та фолікули, органи не опромінюються.
  • Лазерна епіляція не позбавляє волосся. За одну процедуру — ні. Але якщо пройти повний курс і підтримувати ефект, результат буде приголомшливий. Чому так відбувається? Все просто. У нашому тілі розташована величезна кількість фолікул, і лише 10-30% їх перебувають у фазі активного росту. Руйнуючи одні фолікули, ми активуємо інші. Тому потрібно як мінімум кілька процедур лазерної епіляції, щоб було видно старання косметолога.

Куди краще записатися на лазерну епіляцію?


Якщо ви в пошуках клініки та грамотного спеціаліста з лазерної епіляції, тоді ви потрапили за адресою. Наші лікарі – професіонали своєї справи. А ще ми проводимо процедури на апараті, який дозволено використовувати тільки тим, хто має медичну ліцензію, оскільки він належить до медичного обладнання. Наша клініка має ліцензію МОЗ.

Записуйтесь на консультацію, ми допоможемо вам позбутися волосся назавжди!