Як не переступити цю тонку грань і коли починати бити тривогу, якщо рясно почало випадати волосся — розповімо в цій статті.
Ознаки випадіння волосся
Рясне випадання волосся завжди вказує на серйозні збої й наявність порушень в організмі. Тому перш за все потрібно не займатися самолікуванням і навмання купувати спеціальні шампуні та вітаміни, а звернутися до дерматолога.
Отже, ось кілька ознак, які свідчать про те, що вам потрібна допомога фахівця:
- ви почали помічати, що на гребінці стало з'являтися більше волосся, ніж зазвичай
- після миття голови на рушнику та руках залишається понад 15 волосинок
- на голові непомітно з'явилися так звані «острівці»
- ви стали помічати втрату вій і брів
- раптово з'явився свербіж, лущення і почервоніння шкірних покривів голови
Як не пропустити момент, коли норма починає переростати в патологію?
Якщо ви виявили у себе хоча б одну причину з вищеперерахованих — варто не відкладати похід до дерматолога, а моментально записатися на консультацію.
А найкраще взяти собі за правило раз на пів року відвідувати дерматолога, який точно не пропустить проблему і вчасно призначить аналізи, підбере засоби по догляду за волоссям і певні вітамінки для профілактики.
Що впливає на випадіння волосся: причини випадіння волосся у жінок і у чоловіків

У чоловіків найчастіше починає випадати волосся через генетику. Але це не означає, що інших причин облисіння не існує. Хоча не будемо заперечувати, що все-таки причин випадіння волосся у жінок набагато більше.
Ось основні з них:
- Гормональний дисбаланс. Жінки частіше піддаються проблемам пов'язаним з порушенням гормонального фону. А все тому що крім пубертатного періоду, який проходять абсолютно всі підлітки, незалежно від статі, у дівчат «бонусом» гормональний фон змінюється кожен цикл, а ще під час вагітності, після пологів, під час прийому або відмови від оральних контрацептивів, в період менопаузи. Всі ці гормональні зміни можуть призвести до випадіння волосся.
- Недолік поживних речовин. Доведено, що з дефіцитом вітамін живе кожен другий. Особливо від нього страждають жінки, які часто сидять на строгих дієтах і обмежують себе в їжі з вмістом цинку, заліза і лізину.
- Сильний стрес і депресія.
- Тривалий прийом лікарських засобів.
- Порушення кровообігу шкіри голови та шиї.
- Неправильний догляд — часті завивки, використання утюжку без термозахисту, використання засобів не за типом волосся, розчісування мокрого волосся — все це провокує облисіння.
- Ослаблений імунітет і хронічні захворювання.
- Вплив на організм шкідливих хімічних речовин.
Види випадіння волосся

Залежно від причин випадання розрізняють наступні види облисіння:
- Спадкове — генетична схильність. Найчастіше простежується у чоловіків, ніж у жінок.
- Себорейне — цей вид облисіння характеризується рясним саловиділенням на шкірному покриві. Найчастіше зустрічається у жінок. Процес випадіння волосся при такому вигляді облисіння є оборотним, якщо виявити причину і призначити грамотне лікування.
- Рубцеве — виникає на місці сильного травмування голови. При рубцевому виді зупинити випадіння неможливо.
- Андрогенне — поширений вид облисіння серед чоловіків. Якщо вчасно помітити випадання, цілком реально зупинити процес, але втрачене волосся, на жаль, не повернути.
- Дифузне випадіння волосся — волосся починає випадати рівномірно, а волоски, які залишилися стоншуються і рідшають. Наслідком такого облисіння є серйозне хронічне захворювання.
- Осередкове — даний вид облисіння проявляється у вигляді «гнізд», на яких спочатку волосся просто рідшають, а потім повністю випадають.
Аналізи, які потрібно здати при випадінні волосся
Щоб визначити причину випадіння волосся, в першу чергу необхідно здати аналізи:
- розгорнутий аналіз крові
- кров на біохімію
- кров на статеві гормони та гормони щитовидної залози
- спектральний аналіз волосся
Методи лікування випадіння волосся

Лікування випадіння волосся завжди повинно бути комплексним і містити в собі спеціальні масажі, вітамінні комплекси, шампуні та маски. Крім місцевого лікування, варто використовувати салонні процедури, такі як:
- Плазмоліфтінг — ін'єкції з плазми, отриманої з крові пацієнта. Методика допомагає стимулювати ріст волосся, зміцнює їх і робить більш блискучими та м'якими. Рекомендовано проводити 5-6 процедур.
- Мезотерапія — ін'єкції робляться на основі мезопрепаратів, до складу яких входять колаген, гіалуронова кислота, вітамінно-мінеральні комплекси, амінокислоти, еластин і стимулятори росту. Рекомендовано пройти курс з 8-10 процедур.
- Біоревіталізація — ін'єкції, до складу яких входить гіалуронова кислота та інші вітаміни. Процедура значно перевищує результат використання масок, бальзамів і лосьйонів. Рекомендовано проводити процедуру 1 раз у 2 місяці.
Укосметологічній клініці Dr. Estet Velзнають, як вам допомогти. Якщо ви помітили рясне випадання волосся — не чекайте. Записуйтеся на консультацію до наших фахівців! Наші лікарі підберуть для вас відповідну процедуру та інші препарати, оцінивши стан волосся, шкіри голови і вивчивши весь анамнез.
У клініці Dr. Estet Vel повертають волоссю розкішний зовнішній вигляд і активують ріст нових здорових і розкішних.